Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

7 – SALAVATLAR ( Büyük salavatı şerifeler )

Posted by Site - Yönetici Haziran 30, 2012

salevat-ı şerife,7 – SALAVATLAR ( Büyük salavatı şerifeler )Salat ve selam Alemlerin Efendisine ( s.a.v. ) olsun.salevat-ı şerife

7 – SALAVATLAR ( Büyük salavatı şerifeler )

Bİ  ADEDİ  ELF SALEVATI

1.Allahümme salli ala seyyidina muhammedin bi adedi elfi enfasıl mahlükat.Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi  eş`aaril mevcudat. Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi  sevakinil erdı vessemavat. Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi   hrufil levhı ved-deavat  Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi   küllil ma`düüdat  velma`lümat. Min evveli ezelihii ve evsatı haşrihii ve ahıri bakaaihii ve ala alihi ve sahbihit-tayyibiynet-tahiriyne ecmeıyn. Bi rahmetike Ya erhamerraahımiyn.

SALAT-I  MÜNCİYE

2.Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammed  Salâaten tünciynâa bihâa min cemîy’ıl-ehvâali, ve’l efâat. Ve takzıylenâa bihâa cemîy’al haacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemîy’ıs-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa ındeke e’led-deracâat ve tübelligunâa bihâa aksal gaayâat. Min cemîy’ıl-hayrâat-i  fil-hayâati ve ba’del-memâat. İnneke alâa külli sey’in kadiyr.

Mânâsı:

“Allâh’ım, Efendimiz Muhammed’e ve ehl-i beytine bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın, bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin, nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle. Muhakkak sen her şeye kaadirsin.”

SALAT-I  NARİYE  ( Salat-ı tefriciyye )

3.Allâahümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâammen alâa seyyidinâa Muhammedinillezii tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürabü ve tükzaa bihil-havâaicü ve tünâalü bihir-ragaaibü ve husnül havâatimi ve husnül havâatim. Ve yüstesgalgamâamü bi vechihil keriim ve alâa âalihii ve sahbihii fîi külli lem-hatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.

Mânâsı:

“Allâh’ım, kendisi hürmetine dügümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-i hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtınca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle.”

Her gün Peygamber Efendimize çokça salevât okumalıdır. Bilhassa salât-i münciye, salât-i nâriye ve salât-i fethiyye’ye devam edilmelidir. Herhangi bir sıkıntı anında bunların hatmi yapılarak duâ edilirse, Cenâb-i Hak dilekleri kabul eder. Salât-i Münciye’nin hatmi 1000, salât-i nâriye’nin hatmi ise 4444 defa okumaktır.

HAZRETİ SIDDIYK’IN ( R.A ) SALATI

4.Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala eli seyyidina Muhammed. Ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim.Euzü billahi minelhemmi vel huzni ve minel cübini vel buhuli ve minel aczi vel keseli ve min galebetit deyni ve kahrir rical.

SALAT-I  FETHIYYE

5.Allâahümme salli ve sellim ve bâarik alâa seyyidinâ Muhammedinil fâtihı limâa uğlika vel-hâatimi limâa sebeka. Nâasıri’l-hakkı bil hakkı vel hedii ilâa sirâatıkel müstakıym. Ve alâa elihii hakka kadrihii ve mikdâarihil azıym.

Mânâsı:

“Allâh’im salât ve selâm eyle ve mübarek kıl; kilitlenmişlerin açıcısı, öncekilerin sonuncusu, Hakk’a hak ile yardımcı, doğru yoluna hidâyet eden Efendimiz Muhammed’e ve onun ehl-i beytine onun kadrince ve azîm mikdarınca

KUDRETTEN TAŞ ÜZERİNE YAZILAN SALEVAT

6.” Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin bahri envârike ve ma’dini esraarike ve lisâni huccetike ve aruusi memleketike ve imâmi hazretike ve tıraazi mülkike ve hazâini rahmetike ve tarıykı şeriy’atikel mütelezzizi bi tevhıydike insani aynil vücûüdi vessebebi fîi külli mevcûüdin ayni a’yâni halkıkel mütekaddimi min nûri zıyâike. Salâten tedûümü bi devâmike ve tebkâ bi bekâike lâ müntehe lehâ düne ılmike salâten turzıyke ve turzıyhi ve terzâ bihâ annâ Yâ rabbel âlemiyn.

Mânâsı:

” Allahım! Efendimiz Muhammed üzerine salat eyle; nurlarının denizi, sırlarının madeni, delillerinin dili, memleketinin el sürülemez gelini, hazretinin imamı, mülkünün süsü, rahmetinin haznedarı, şeriatının yolu ki, senin tevhidinle lezzetleniyor vücud hakikati. Ve bütün mevcutların sebebi, gözlerin gözü, hakikatlerin hakikati, senin evvelleri yaratmandan, senin nurunun ziyasından… Öyle salât eyle ki, sen devam ettiğin müddetçe devam etsin, sen baki kaldığın müddetçe baki kalsın ki; son olmaz ona, senin ilminin dışında… Öyle salat eyle ki sen onunla razı olasın, onu da razı etsin… Ve 0nunla razı ol bizden ya rabbel alemin. ”

Bu salevat-ı şerifeyi Abdülkadir Geylani hazretleri bir mağarada bir taşın üstünde yazılı olarak bulmuşlardır. Altında da şu ilave varmış: ” Bu salevat-ı şerifeyi 1 defa okuyan 60.000 salevat okumuş sevabı alır.

Bİ  ADEDİ  ELF SALEVATI ( 1.Salavatin aynisi )

7.Allahümme salli ala seyyidina muhammedin bi adedi elfi enfasıl mahlükat.Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi  eş`aaril mevcudat. Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi  sevakinil erdı vessemavat. Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi   hrufil levhı ved-deavat  Ve salli ala seyyidina Muhammedin bi adedi   küllil ma`düüdat  velma`lümat. Min evveli ezelihii ve evsatı haşrihii ve ahıri bakaaihii ve ala alihi ve sahbihit-tayyibiynet-tahiriyne ecmeıyn. Bi rahmetike Ya erhamerraahımiyn.

Kaynak : DUA KİTABI  ( Osmanlı yayınevi )

LÜTFEN Alıntı yapmak isteyenler  adresimizi kaynak gösterirlerse menmun oluruz, Dualarınızı bekliyoruz.

26 Yanıt to “7 – SALAVATLAR ( Büyük salavatı şerifeler )”

 1. kamile said

  bu güzel bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.yalnız bi adedi elf ve hz.sıddıykın salatının manalarını nasıl bulabiliceğim?

  Beğen

 2. Kamile kardesim, yorumlariniz icin tesekkur ederiz,Allah sizlerden razi olsun,Bi adedi elf ve hz.sıddıykın salatının manalarını kitabta bulamadim, bulabilirsem burda paylasiriz insaallah.

  Selam ve dua ile.

  Beğen

 3. betül said

  ALLAH razı olsun sizlerden kardeşlerim…

  Beğen

 4. seher said

  7 büyük salavatın arapçasını nerden bulabilirim acaba yardımcı olabilirmisiniz

  Beğen

 5. şükran said

  Verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun Hocam.Ama keşke arapçası olsada o şekilde ezberleyebilsek ,türkçesini okurken telefuzu yanlış çıkıyor diye düşünüyorum .bilgilendirirseniz sevinirim.Allah yar ve yardımcınız olsun.SELAM VE DUA İLE.

  Beğen

 6. fatih said

  değerli hocam bide bunların arapçasını üstlerine veya altlarına yassanız çok memnun oluruz Allah başarılarınızı arttırsın…

  Beğen

 7. Allah cumlemizden razi olsun arkadaslar, Zamanimiz oldugunda arabcasinida veririz ins, Yorumlariniz icin tesekkur ederiz.

  Beğen

 8. mustafa tunç said

  osmanlı yayınları dua kitabında arapçaları mevcut arkadaşlar

  Beğen

 9. selahattin tasgin said

  mukemmel buyuk bir salavat cezallahu anna muhammeden ma huve ehluh 70 bin melek okuyana sevap yazar

  Beğen

 10. ışıl said

  iyi akşamlar ben salevatı şerife duası nı bılmıyorum bana yardımcı olurmusunuz ınternettende bulamadım

  Site Yøneticisi: ışıl kardesim salavati serife duasi yukaridakilerdir,Bunlardan ayri ayri bir salavati serife duasi diye birsey duymadim.

  Beğen

 11. ali said

  binlerce teşekkürrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Beğen

 12. mehmet said

  s a kardeş bu salevatların arapçasınıda verirsen daha iyi olur okunuşlar bir birini tutmuyor

  Beğen

 13. mustafa tunç said

  salavat ı şeriflerin altındaki reklam hiçde de hoş olmamış

  Site Yøneticisi: Ne raklami? Nerde? Bizim sayfamizda reklam yasaktir, siz baska sayfayla karistirmis olmalisiniz.

  Beğen

 14. ali galip said

  yönetici kardeşim kudretten taş üzerine yazılan salavat ‘ın latince yazılışında bir noksanlık olabilir mi acaba ? Zira bende Osmanlıca bir risale var ki adı ‘ Bazı dualar ve iltica usulleri ‘ Arapça metinde ” Salâten tedûümü bi devâmike ve tebkâ bi bekâike lâ müntehe ” cümlesindeki tebka kelimesi vetbeka olarak geçiyor … bence bir göz atsanız fena olmaz…. Selam ve dua ile…

  Beğen

 15. halil said

  Allahı cok seviyorum

  Beğen

 16. facebook said

  Faydalı karşılıksız yapılan bu güzel salavat paylaşımları için değerli kardeşime teşekkür ederim..

  Beğen

 17. meltem said

  Hayırlı günler, Allahümme salli ala seyyidina muhammedin nuriz zati ve sırrış şerri fi cemiıl esmai vessıfati ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. salavatmı acaba ve anlamını bulamadım. anlamını bilmeden okumak beni tedirgin etti. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. teşekkür ederim.

  Beğen

 18. muhammet said

  sabırlı olmak için de bildiğiniz bir salavat varmı yardımcı olurmusunuz??

  Beğen

 19. ALLAH bunlardan razi olsun

  Beğen

 20. salih said

  maradaki salavat in anlami nasil acaba?

  Beğen

 21. zahide said

  Ayetel kursi duasi oglumun hayatini kurtaran duadir. Allahima ne kadar sukretsem azdir. Hurda yiginindan sağ salim cikti cok şükür. Yuce rabbim cok büyük mucizesi.oglum evden ise giderken arkasından Ayetel kursi duasi okumuştum. Kaza yaptı. Ama sağ salim allahim onu bana bağışladı cok cok cok sukur.

  Liked by 1 kişi

 22. derya said

  merhaba kadınlar özel günlerinde okuyabilirlermi

  Merhabalar Derya hanim,

  Mesela kadınlar özel günlerinde şunları yapar:

  1- Hayzlı kadın, Besmele, salevat-ı şerife, kelime-i tevhid, istigfar ve bütün duaları okuyabilir, tesbih çeker, zikreder. Fâtiha, Rabbenâ âtina.., Rabbenağfirli… ve daha başka dua âyetlerini dua niyetiyle ezberden okuyabilir. Hayzlı iken kabir ziyaretine gidebilir, dua niyetiyle orada Fatiha okur. Her namaz vaktinde abdest alıp, o namazı kılacak kadar zaman oturup zikreder, tesbih çekerse, en iyi kıldığı namazın sevabını kazanır.

  2- Cünübe saç ve tırnak kesmek mekruh, ama hayzlıya mekruh değildir. Cünüpken de, hayzlı iken de saç boyatabilir. Hayzlı iken yiyip içilebilir; fakat cünüpken ağzını yıkamadan yiyip içmek mekruhtur ve fakirliğe sebeptir. Oruç için sahura kalkan kimsenin, vakit dar ise, elini ağzını yıkadıktan sonra, yiyip içmesi, daha sonra gusletmesi günah değildir. (Halebi)

  3- Kadın cünüp iken hayz görse, cünüplük için gusletmesi iyi olur, hayz bitinceye kadar bekleyip, sonra ikisi için bir gusletmesi de caizdir. Cünübün ağzını yıkamadan yiyip içmesi tenzihen mekruhtur. Çünkü ağzına aldığı su, müstamel olur. Müstamel suyu içmek ise mekruhtur. Hayzlı böyle değildir. Hayz iken gusletmesi emredilmedi. Hayzlı kadın, göğsünü yıkamadan, çocuğunu emzirebilir. Cünüp kadının, yıkamadan emzirmesi mekruhtur. (Hadika)

  4- Tilavet secdesini işiten cünüp kimse, temizlendikten sonra tilavet secdesi yapar. Fakat hayzlı ve nifaslı olana temizlendikten sonra da tilavet secdesi gerekmez.

  5- İstihaza günlerindeki kadın, idrarını tutamayan, devamlı burnu kanayan veya bir akıntısı olan kadın gibi, özür sahibi olur. Namaz kılması ve oruç tutması lazım olur ve kan gelirken de vaty caiz olur. İstihaza kanı hastalık alametidir. Çok akarsa doktora gitmelidir.

  Beğen

 23. Talha said

  En çok 6. Salavatı okumanızı tavsiye ederim ama size kalmış sonuçta hepsi Sevap (en çok 6. Salavat Sevap)

  Beğen

 24. DAVUT EKŞİ said

  EY ALLAHIM EN EVVELKİ ZAMANDAN BU ZAMANA KADAR OKUNMUŞ VE EN SONRAKİ ZAMANA KADARDA OKUNACAK TOPYEKUN SALATLAR VE SELAMLAR GÖNDERDİĞİN PEYGAMBERLERİNİN ÜZERLERİNE OLSUN …

  Beğen

 25. jewe2017 said

  Alşlah ulkemıze zafer ve ese
  nlık versın..Duayla..Allah razı olsun sızlerden..

  Beğen

 26. jewe2017 said

  ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN….SIZE DE DUA ETTIM..

  Allah cumlemizden razi olsun insaallah, tesekkur ederiz.Dualar musterektir.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: