Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Ahlaksızlığı Empoze Eden Kutu “Tv”

Posted by Site - Yönetici Haziran 21, 2017

Ahlaksızlığı Empoze Eden Kutu “Tv”

Bir televizyon sevdasıdır ki gidiyor.Giderkende kimilerinin İmanlarını götürüyor, kimilerinin ise amellerini boşa çıkarıyor.

Bir yandan Ahiret hayatını mahveden insanoğlu, bir yandanda dünyasını çöküntüye uğratıyor. Ahlaki yozlaşma, tatminsizlik, doyumsuzluk, bitmek bilmeyen hırs ve hevesler, suç oranların artması vs vs… .

Çıplak bedenler sokaklarda teşir edilirken, Zina parklarda yapılırken, Alkol 12-13 yaşında tüketilmeye başlarken, Uyuşturucu ortaokullara kadar girerken, Dinsizler hocalık taslarken, Tecavüz haberleri sıradanlaşırken, Çocuk istismarları artarken, Rüşvetin, yolsuzluğun önü arkası kesilmezken, Erkeklik cinsiyette kalıp adamlıktan noksanlaşırken, Hırsızlık meslek olurken, Ahlâk, iffet ve edep sadece isim olarak kalmışken, Biz ne yapıyorduk ? Televizyon ile meşgul idik. Mahremiyetten, tesettürden ahlâktan uzak insanların hayatlarını gıpta ile izliyorduk. Konusu tecavüzden, ahlaksız ilişkilerden olan dizileri her hafta izlenme oranında en üste taşıyorduk.

Ahlâksızlık öyle bir üst perdeden insanlara empoze ediliyordu ki, insanlar aile içi ilişkileri bile midesi bulanmadan izler hâle gelmişti. Rüşvetcilerin baba, Katillerin kahraman, Hırsızlığın meslek, Alkolun uyuşturucunun kendini ispatlama aracı olduğu bu yozlaşma makinası ağzımız sulana sulana izledik. Birde yetmezmiş gibi, Dinimizide burdan öğrenmeye çalıştık. Dinsizlerin Hoca diye atfettikleri insanları yücelttik, konuşmalarını can kulağıyla dinledik ve benimsedik.

Sonuç dinimizden şüphe etme noktasına kadar geldik. Şimdi soruyorum sizlere hâlâ kıpırdanma, uyanma vakti gelmedimi ? Yetmedi mi bu musibetler, bu belalâr ? Hala izleyecekmiyiz ?

Şerife Şevval Kardelen

2 Yanıt “Ahlaksızlığı Empoze Eden Kutu “Tv””

  1. zelis1888 said

    Helal olsun gercekten 👏👏👏👏 Allah razi olsun

    Allah cumlemizden razi olsun kardesim, sagolun.

    Beğen

  2. Helal çok iyi kısa ve öz bu konuya değinmek istiyordum tam da farklı bi yönden eleştirmişsiniz

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: