Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

BEŞYÜZBİN KAZAK GENCİ İNCİL OKUYOR!

Posted by Site - Yönetici Haziran 24, 2016

BEŞYÜZBİN KAZAK GENCİ İNCİL OKUYOR!

BEŞYÜZBİN KAZAK GENCİ İNCİL OKUYOR!

Misyonerlik faaliyetleri zannetmeyin ki sadece Türkiye’de yapılıyor. Aynı hızla Türk devletlerinde de bu çalışmalar yapılıyor. Hatta diyebiliriz ki, buralarda artık meyveleri toplamaya başladılar. Çünkü bu insanların üzerinden 70 yıllık dinsizlik silindiri geçti. Yetmiş yıldır, dinden uzak yaşadılar. Dinlerini anlatacak, yayacak kimseleri yoktu. Bunun için de bu ülkelerin insanları sadece “ Müslümanım” diyebiliyor. Bunun dışında hiçbir din bilgileri yok.

Bir eski bakanımız bakınız bu ülkelerin içler acısı hallerini nasıl anlatıyor: “ Bir aya yakındır ulu Türkistanda’yım… Kırgızlar’ın ikinci kurultayına katıldım. Kazakistan’da Ahmet Yesevî Üniversitesi’nin yeni dönemi ile uğraşıyorum. Yeni açılan ‘Ahmet Yesevi Ortalığı’nı yerleştiriyorum. Buralarda çok iyi işler var. Çok da iyi gelişmeler… Ancak içimizi acı ile dolduran konular da var. Bunların başında, globalizmin, dinî evangelist (Protestanlaştırma) akımların bölgede hızla yaygınlaşması geliyor.

Bir Kazak dost, beşyüzbine yakın gencin yolundan saptığını söylüyor. Kazak Türkçesi’nden İnciller’in okunduğu, Kazak Türkçesi’nden dinî şarkıların söylendiği bu ülkelerde papazları Kazak olan kiliseler çoğalıyor. Bütün coğrafyada ciddi bir tehlike var.

Öte yandan Vehhâbîlik bağnazlığı yayılıyor ve misyonerlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Bol dolarlı iyi yetiştirilmiş misyonerlerin bu faaliyetleri artık küçümsenecek bir iş olmaktan çoktan çıktı. Yeni Diyanet İşleri Başkanımıza selam ederim. Şimdi baş sorumlulardan birisi oldu. Mehmet Aydın Bakanımıza ise mahsus selam… ‘Hocam durmak vakti değil… İmdat!

Bir profesör ‘ibâdete gideceğiz’ diyor. ‘Nereye’ deyince ‘şirkevine’ diyor. Şirkevi, Kazak Türkçesi’nde kilise… ‘Neden Hıristiyan oldun’ sorusunun karşılığına dikkat ‘Ne fark eder hepsi aynı değil mi?’ Buyurun ‘diyalog’cular. Buyrun, eserinizi seyredin… Demiyorum ki, miysonerlik ‘diyalog’çuların eseri… Diyorum ki, Müslümanlar arasında modalaştırılan “diyalog”, Hıristiyanlığın yayılmasına zemin hazırlıyor…

Müslümanlık, Hıristiyanlık, Yahudilik hepsi ‘İbrahîmî’ din ise… Ve de hepsi aynı ise… Ve de hepsi Cennete gidecekse… Para alan cami yerine para veren kilise daha çekici olabiliyor. Üstelik bir de öz dilde ibâdet… Kendisini Müslüman sayan ve bunun sorumluluğunu duyan herkesin bu konuyu derinden düşünmesi ‘farz-ı ayn’. Konu ele alınmalı. Konu enine boyuna irdelenmeli, tartışılmalı, danışılmalı ve etkili önlemler alınmalıdır.

Şu ‘diyaloğ”laşan diyalog saçmalığına da artık son verilmelidir. Ne ‘dinler arası diyaloğu?’ Açın bakın Yüce Kur’an’a, sizin İbrahîmî dediğiniz dinler için ne söylüyor. İbrahim Hıristiyan mı, Yahudi mi yoksa Müslüman mı?

Bana gelince, dilimin döndüğünce, gücümün yettiğince, aklımın erdiğince uğraşıyorum. Bulduğum en kestirme çözüm ise ulu Türkistan’da ve elbette Kafkasya’da ve Türkiye’de Ahmet Yesevi Yolu’nu yaygınlaştırmak. Ahmet Yesevi Ortalığı bunun için… Orada sadece geçmişimizi değil, geleceğimizi araştırıyoruz.”
Evet, sayın bakanın da ifade ettiği gibi şu anda, yalnız Türkiye’de ve Türk devletlerinde değil Müslümanın olduğu her yerde şu iki tehlike var. Birincisi, İslam adı altında Vehhabilik, Selefilik gibi İslam dışı reformcu, terörist bozuk akımlar. İkincisi, bunların yaptığı tahribatın üzerine çöreklenen misyonerlik ve Vatikan’ın diyalog faaliyetleri.

Ormandaki ağaç demiş ki, balta değil sapı beni üzüyor. Bizden biri olan sapı olmasa balta bize zarar veremeyecek!.. Bir baltaya sap olalım, fakat böyle bir baltaya sap olmaktan Allaha sığınalım!

Kaynak : Dinler Arası Diyalog Tuzagı – Mehmet Oruç

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: