Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Coca Cola’da Alkol ????

Posted by Site - Yönetici Haziran 16, 2012

Coca Cola’da Alkol  Varmı ????

TESTLERDE 19 ÜRÜNÜN 10’UNDA ALKOL ÇIKTI

Fransa’nın en çok satan tüketici dergilerinden ’60 Millions de consommateurs’ tarafından yapılan içecek araştırması, başta Coca Cola ve Pepsi olmak üzere piyasadaki 19 farklı markaya ait meşrubat ürününü rastgele satın alarak laboratuvarda test etti.

Test sonuçları, derginin Temmuz-Ağustos sayısında “İçtiğiniz ürünlerin içinde neler olduğunu biliyor musunuz?” başlığıyla kapaktan duyuruldu. Testin en çarpıcı sonucu ise 19 markanın 10‘unda çok düşük miktarda da olsa alkole rastlanması oldu.

İşte araştırmanın çarpıcı sonuçları:

– Araştırmaya konu olan kola ürünlerinden Coca Cola Klasik, Coca Cola Light, Coca Cola Zero, Pepsi Klasik, Pepsi Max, Dia Kola ürünlerinde çok az miktarda da olsa alkol çıktı.

Pepsi ve Coca Cola‘da yer alan bazı bitki özlerinde alerjik hidorkarbonlar bulunduğu tespit edildi.

– Kolaların renklendirilmesi için kullanılan ve ABD’de potansiyel kanserojen olduğu gerekçesiyle kullanımına kısıtlama getirilen E 150c ve E 150d (karamel) kimyasal maddelerinin, Avrupa’daki ürünlerde sınırlama olmaksızın kullanılmaya devam edildiği ortaya çıktı.

– Tüm içeceklerde en yoğun olarak tespit edilen madde; beklendiği gibi, şeker. Hemen hemen tüm ürünlerin litresinde 100 grama yakın şeker bulundu. Coca Cola’nın litresinde 108 gram şeker tespit edilirken Pepsi’de 103 gram şeker bulundu. Bir küp şekerin 4 gram olduğu düşünülürse bu, 1 litre kolada 25 küp şekerden fazla şeker bulunduğu anlamına geliyor.

– Coca Cola’daki kafein oranı, Pepsi’ye göre daha düşük çıktı. Coca Cola’nın litresinde 91 miligram kafein bulunurken Pepsi’de bu rakam, 101 miligram olarak tespit edildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: