Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

İşgüzar müdürün başörtü kararı

Posted by Site - Yönetici Ekim 21, 2009

İşgüzar müdürün başörtü kararı

İşgüzar müdürün başörtü kararı

İşgüzar müdürün başörtü kararı

Bu kadarına da pes doğrusu! Lise öğrencisisırf başörtülü diye bir destanın yaratıldığı Çanakkale’ye alınmadı!

Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen ”Cumhuriyet Eğitim Gezileri Projesi” kapsamında Muğla’dan Çanakkale’ye Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gezi düzenlendi.

İddiaya göre, geziye katılan öğrencilerin bulunduğu otobüsün Çanakkale’ye hareketinden önce, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Öğrencilerin bulunduğu otobüsün hareketinden 15 dakika sonra ise Fethiye İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemile Büşra Pirci, başörtülü olduğu gerekçesiyle Muğla kent merkezi çıkışında otobüsten indirildi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir araçla Fethiye’ye gönderildi.

Pirci, AA muhabirine Çanakkale’ye gitmeyi çok istediğini anlatarak, ”Bu olay beni ve ailemi çok üzdü. Otobüsün hareketinden 15 dakika sonra kılık ve kıyafetlerimin yönetmeliğe aykırı olduğunu söylediler ve beni otobüsten indirdiler. Otobüsten indikten sonra bir araçla beni Fethiye’ye gönderdiler” dedi.

MUĞLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili AA’ya yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Bakanlığımız Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünün Eylül-2009 tarihli emirlerinin 20. maddesine; geziye katılan öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı kılık kıyafet yönetmeliğinin okul forması hariç diğer hükümlerine uymaları gerekmektedir denilmektedir. Adı geçen öğrencinin geziye bahsedilen yönetmeliğe aykırı kıyafetle geldiği bakanlıkça görevlendirilen rehber tarafından tespit edilmiş ve kendisine yolculuk boyunca bu kıyafetle gidebileceği, ancak programın resmi bölümlerinde kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olunacağı hatırlatılmış. Bunun üzerine öğrenci geziye katılmak istemediğini belirterek araçtan inmiş. Araçtan inen öğrenci, ailesinin yanına bir araçla gönderilmiştir.

Geziye katılacak öğrencinin seçimi ve uyacağı kurallar bakanlık emri gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetiminin sorumluluğunda olup, bu yönde öğrencinin bilgilendirilmediğinin tespiti halinde okul yöneticileri hakkında gerekli işlem yapılacaktır.”

Kaynak : internethaber

3 Yanıt “İşgüzar müdürün başörtü kararı”

 1. Yakup said

  Artık bu tür haberlere şaşırmamak gerek zira vatan evlatlarını katleden teröristlere kahraman gibi kucak açan ve serbest bırakan bir zihniyet varken bunlar normal geliyor…

  Beğen

 2. abdullahkara said

  bu haber herzamanki gibi bizleriüzmüşdür fakat başbakanımız şuanda çok yoğun ermenistan sınırı acılı açılım gibi bir sürü işi var idare edi verin

  Beğen

 3. m emin gürhan said

  çanakkale şehitlerini ziyarete gidecek olan bu kızımızı başörtüsü taktığı gerekçesi ile otobüsten indirilmesi insanın içini sızlatan bir olay. o kadar insanın ve askerlerimizin katline müsebbip insanlar kahramn gibi karşılanırken , bu kutsal vatan topraklarımız için şehit düşmüş dedelerimizin ziyaretinde başörtüsünün engel görülmesi kabul edilecek bir davranış mı? işte gerçek açılımı burda yapılması gerekmez mi?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: