Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Panelde manevi değerlere ağır hakaret

Posted by Site - Yönetici Mart 29, 2009

1

1

Panelde manevi değerlere ağır hakaret

 

ADD’nin panelinde konuşan Filiz, İslami değerlere karşı ağza alınmayacak sözler sarf etti…

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi tarafından düzenlenen ‘Çağdaş Cumhuriyeti Kuşatma Operasyonu Din İstismarı’ konulu panelde konuşan Prof. Dr. Şahin Filiz, İslami değerler ve Osmanlı’ya karşı ağza alınmayacak sözler sarf etti…

Filiz, “İstismarcıların dininde çalıp çırpmak sevap haline gelmiştir. İnanan bir müslüman çalarsa bırakın günah olmayı, sevap olmaktadır. ‘Bizimkiler çalarsa bunun bir sebebi hikmeti vardır’ anlayışındalar.” dedi.

CAMİLERDE SAZ ÇALINMASINI ÖNERDİ

İslamiyet’in en önemli mekanlarından biri olan Camileri “hiçbir sosyal faydası bulunmayan mekanlar” olarak nitelendiren Prof. Şahin Filiz’in şu sözleri, son günlerde, Kur’an Kursu ve Başörtüsü açılımları ile dikkat çeken CHP’li siyasetçilerden hiçbir tepki çekmedi.

Türkiye’de 80 bin cami olduğunu hatırlatan Şahin, “Bu camiler 75 milyon insanın vergileriyle yapılıyor değil mi? Madem ki herkes bir birini Müslüman kabul ediyor, bu camileri vakit namazlarında namaz kılanlar için ayırırsınız; semah yapılacaksa aynı camilerde semah da yapılır. Efendim biz saz da çalmak istiyoruz. Tabi ki çalacaksınız, adam öldürülüyor camide de saz niye çalınmasın? 80 bin cami, bütün masrafı, emeğiyle hepsi sadece 5 vakit namaz kılınmak için. O da üç beş insanın namazını imam eşliğinde kılmaları için israf edilen mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Ve sosyal hiçbir faydası yok bunların.”

TEK PARTİ ZİHNİYETİNİ SAVUNDU: İBADET DİLİ TÜRKÇE OLMALI

Filiz Müslümanların nasıl ibadet etmeleri gerektiği konusunda da yol gösterdi. “İbadet dili mutlaka Türkçe olmalıdır” diyen ADD’li Profesör, Ezan’ı da ‘gürültü‘ olarak nitelendirdi:

Ezan vakit bildirmek içindir bağıra bağıra insanları rahatsız etmek için değildir. Bakın bunu söylediğiniz zaman burada da bir kısmı karşı çıkıyor. Ama çok iyi istismar aracı olarak kullanılıyor. Bu yüzden ibadet dili mutlaka Türkçeleştirilmelidir. Çare ortadadır. Biz Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkıyoruz diyen siyasi partiler, iktidar olduktan sonra tarikat ve cemaat liderleriyle en fazla biz görüşürüz demezlerse eğer, rahmetli Ecevit de onu yapmıştı ve en büyük hata oydu.” dedi.

 

Alinti : http://www.bugun.com.tr

3 Yanıt “Panelde manevi değerlere ağır hakaret”

 1. şuayip said

  Ne yazık ki böyle düşünen profösörler var.Bu insanlar ülkemizi ve insanımızı ya iyi tanımıyorlar ya da tanımak istemiyorlar.CAMİLERLE İLGİLİ YORUMU İLGİNÇ.Bu ülkede özgürlük var.Ülkesini tanımayan bir profösör yorumu. Ben bu yoruma katılıp ta ahiretimi mahvetmek istemem.Kardeşim insanları anlamak gerçekten çok zor.Ben camilere hayranlıkla ve muhabbetle bakan bir insanım.İŞTE ŞİİRİM:
  HİÇ CAMİNİN MİNARELERİNİ
  GÖRÜNCE,
  AĞLADIĞINIZ
  OLDU MU?
  KAFANIZ DALGALI İKEN
  SAATLERCE
  IZDIRAP İÇİNDE,
  YÜRÜDÜĞÜNÜZ
  OLDU MU?
  SUÇLUYUM DİYEREK
  BAŞINIZI
  EĞDİĞİNİZ
  OLDU MU?
  KALABALIĞIN İÇNDE
  YALNIZLIĞI ÖZLEDİĞİNİZ
  OLDU MU?
  HÜRMETLER.

  Beğen

 2. MEHMED said

  HAKSIZLARA KARŞI HAK DAVA ETMEK HAKKA KARŞI HAKSIZLIK OLU. Bu yüzden öyle profösörlere karşı en iyi söz susmaktır.

  Beğen

 3. alyagül said

  o ve diğerleri….yani dinsiz inançsız prof veya her ne durumsa…onların dediği olmuyokİ!!!bu dünyadaee dinimizde özgürlük var karışan yok o gibilere…bırakalım da istedikleri gibi yaşasınlar…bizim dinimz bize,onların idraksiz beyinleri kendine!!!!yapacak bişi yok
  sadece dua etmek lazım onların gözlerinin açılması için mevlaya….hidayetle müşerref olmaları için… geçmiş dönemlerde debu tür olaylar yaşanmış,bunlar inananlara imtihan,asi gelen dinsizlerede cehennem çukurlarından bir çukur olacaktır….biz sıkıntıyı dünyada sırtlanıp,dünyayı arkamıza alıp,ahiretimizi önümüze aldık,biiznillah…onlarda tam tersine ahireti hayatını hiç düşünmeden,arkalarına,gördükleri kadarını yani dünya hayatını önlerine almışlar….tercih meselesi…akşamınız hayırlı olsun….

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: