Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

HADİSLERDE CENNET KADINLARI VE ERKEKLERİNİN VASIFLARI

Posted by Site - Yönetici Ekim 27, 2008

Resulüllahın Yaptığı Ve Tavsiye Ettiği Dualar

HADİSLERDE CENNET KADINLARI VE ERKEKLERİNİN VASIFLARI

Allah` ın Rasulu ( s.a.v.) søyle buyurur :

– “ Cennetliklerin kadınları ( içinde öyle ) kadın vardır ki, bacagının beyazlıgı yetmiş kat giysi altından bile iligi görünurcesine görülür.

Işte bu özellik Allah`ın “ Onlar Yakut ve Mercan gibidirler.” Buyurarak açıkladıgı özelliktir.

(Bilirsiniz) yakut bir taşdır. Içinden bir ip geçirip eline alsan saydamlıgı sebebiyle içinden geçirdigin ipi görürsün.” ( 1 )

– “ …. Saklanmış yumurta gibi bembeyaz olan Cennet kadınlarının tenlerinin inceligi yumurtanın kabugu içindeki beyaz kısmı örten seffaf zarın inceligi gibidir.” ( 2 )
– “…Cennet kadınlarından biri yeryüzüne dogsaydı bütün yeryüzunü aydınlatırdı. Yeryüzünün bütününe hoş kokular yayardı. Onlardan birinin baş örtüsü dünyadan ve içindekilerden daha hayırlıdır.” ( 3 )
– “ Cennet`te mümin kişinin bembeyaz vücüdlu iri gözlü eşlerinin musiki oturumlari vardır. Onlar, yaratılmışların bir benzerini dinlemedikleri nagmelerle şu güfteyi seslendirirler :

** Biz ebediyiz ölmeyiz

Güzeliz, Cazibemizi yitirmeyiz

Severiz, öfkelenip küsmeyiz

Bize eş olan ve bizim de kendilerine es oldugumuz kişiye müjdeler olsun. ” ( 4 )

– ” Cennetlikler, kadınları ile cinsi münasebette ( bulunacaklar ) bulundukları zaman onlar yine bakire olacaklardir.” ( 5 )
– ” Cennetliklerin en alt derecesinin seksen bin hizmetcisi ve yetmiş iki hanımı olacaktır. Ona ( eşleri ile cinsi munasebette bulunmasi için özel olarak ) San`a ile Cabiye mıntıkaları arası alanı dolduracak büyüklükde bir de çadır kurulacaktır. Kurulan bu çadır ise inci, yakut ve zebercedden yapılacaktır. ” ( 6 )
– ” Cennet`te mümin için ici boş bir inciden yapılmış altmış mil ( eninde ve ) boyunda bir çadır vardır. Bu çadırın her bir bölümünde bir eşi ile olacaktır.Mümin onlarla cinsi munasebette bulunacak, fakat onlardan biri digerini göremiyecektir.” ( 7 )

Cennet kadınlarının cogunlugunu cennet`likler icin özel olarak yaratılmış kadınlar teskil edecektir. Ne var ki dünya kadınlarından Cennet`e girecekler ibadetleri sebebiyle Cennet hurilerinden daha üstün olacaklardır.

– Ummü seleme ( R.A.) anlatıyor.

Allah`ın Resülü`ne sordum:

– Ya Resülellah ! Dünya kadınları ( ndan Cennet`e girecekler ) mi yoksa Cennet icin yaratılan huriler mi daha üstündür ? ( Ne buyurursunuz ?)
– Dıstan giyilen elbisenin içten giyilen iç çamaşırlara üstünlügü gibi dünya kadınları hurilerden daha üstündür.
– Peki bu nasıl olur Ya Resulellah !
– Namazları, oruçları ve yüce olan Allah`a yaptıkları diger ibadetleri ile olur. Allah onların yüzlerine nurunu sindirecek, vücudlarına da ipekler giydirecektir.

Onların Cennet`te ten renkleri beyazdir. Elbiseleri de yeşildir. Zinetleri ise sarıdır. Buhurlandıkları inciden, tarakları da altındandır. şu güfteyi søyler dururlar :

Ebediyiz biz, asla ölmeyiz.Cazibeliyiz, hiç mi hiç pörsumeyiz.Yerleşigiz, ebediyyen göç etmeyiz. Razıyız.asla öfkelenmeyiz.

Kendisi bize, bizim de kendisine eş oldugumuz kişiye müjdeler olsun.” ( 8 )

Dünya kadınlarının Cennet`likleri manevi bakımdan daha üstün oldukları gibi kadın olarak da daha şuh ve dilber olacaklardır. Zira Urub`luk sıfatı ile özellikle onlar vasıflandırılmışlardır.

Aşagıda sunacagımız hadisde Allah`ın Resulu bu gerçegi şöyle açıklamaktadir :

Cennetlik Dünya kadınları daha dilber olacaktır.

– ” Beni Hak ( bir kitab olan Kur`an ) la gönderen Allah`a yemin ederim ki sizler Cennet`liklerin eşlerini ve evlerini tanıdıklarından daha çok eşlerinizi ve evlerinizi tanıyor degilsiniz.

Cennet`e gireceklerin her biri Allah`ın kendisi için yarattıgı yetmiş iki zevce ile cinsi münasebette bulunacagı gibi imanları ve amelleri sebebiyle Cennet`e girmis dünya kadınlarından olan iki eşi ile de cinsi münasebette bulunacaktır.

Ne var ki dünya hayatında Allah`a ibadet etmeleri sebebiyle bu iki eş Allah`ın yarattıgı diger eşlere üstündur.

– Kişi bu ( eşlerinden birinin ) yanında iken ne o eşinden, ne de eşi kendisinden bıkkınlık duyar. Her yaklaşmasında ise eşini bakire bulur. Böyleyken cinsel organı sönmez. Eşi sizi duymaz. Ikisi için de boşalma yoktur. Ilişkileri surerken kişi birden şöyle bir uyarı alir :

· Senin ve eşinin ilişkiden usanmıyacagınızı biliyoruz. Ancak senin başka eşlerin de vardır.
· Kişi bu uyarıdan sonra ayrılıp çıkar Tek tek her bir zevcesi ile cinsi münasebette bulunur. Her birinin yanına geldigi eşi şöyle der :
” Cennet`te senden güzel hiç bir varlık yoktur.Cennet`te benim icin senden daha sevgili bir kimse de yoktur.” ( 9 )

Dip notlar:

1) Et-Tac 5/416. M.i. Kesir 3/423
2) I.Kesir 3/417
3) Et-Tac 5/416. M.i. Kesir 3/423.
4) Et-Tac 5/416.
5) M.i. Kesir 3/434.
6) M.i. Kesir 3/425.

Kaynak : islama gøre cinsel hayat, sahife 292-295. Cilt 2

3 Yanıt “HADİSLERDE CENNET KADINLARI VE ERKEKLERİNİN VASIFLARI”

 1. EZGI said

  BENCE HADISLER GERCEK DEGIL… BIR BAKIN YAA HE ERKEKLERIN AGIZINDAN CIKMIS SEYLER… SIZ SADECE KURANA INANIN DERIM.. BIRI ORTAYA LAF SOYLUYO SONRADA HADIS DIYORLAR. NERDEN BILECEGIZ BUNLAR GERCEK, KURAN GIBI DEGIL YANI

  Beğen

 2. Ezgi, Bu hadislerin kaynagi yazinin alt kisminda yazilidir, inanip inanmamak size kalmis birseydir,
  Bir musluman Kura`na ve ayni zamanda hadislerede inanir, hadislerin gercek olmadigini ispat edebilirmisiniz,shate olduguna dair kaynak verebilirmisiniz ?

  Son zamanlarda Kur`an muslumanligi moda oldu, Hadisleri inkar ediyorlar ( Sahte, uydurma hadis )diye muslumanlarin kafasini karistirmak ve islamin icini bosaltmaktan baska birsey degil, bunlar muslumanim diyen bir kimse icin cok tehlikeli seylerdir.Bizim vazifemiz muslumanlara dogruyu bildirmektir, inan inanir, inanmayan kendisi bilir.

  Edille-i ser`iyye 4 dur
  1-Kitap
  2-Sunnet
  3-icma-i ummet
  4- kiyas-i fukaha

  Bunlari bilmenizde fayda vardir.

  Beğen

 3. afdileyen said

  arkadaşlar butür bilgiler bizleri dünya daki günahlardan korunmamız için yani zinaya karşı sabrımızı kuvvetlendirmek için yüce Rabbimiz tarafından bir hediyedir. işin detaylı boyutunu ahirete bırakmalıyız.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: