Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

BİR İHTİDA HİKAYESİ

Posted by Site - Yönetici Nisan 6, 2008

20120603_194237 copy.jpgeee

BİR İHTİDA HİKAYESİ

– Nasıl Müslüman oldunuz?

– Çarşıda Hristiyanlık tebliğ yaptığım bir tezgâhım vardı. Bu tezgâhı açıyor, üzerine İncil ve diğer kitapları diziyor, insanlara bir şeyler anlatmaya çalışıyordum. Bu işi her Pazartesi yapıyordum. Yaklaşık bir sene kadar sonra yine bir pazartesi tezgâhın başında dururken bir Müslüman geldi. Beni dinledi ve sonra şunu söyledi:

– Sen bana dinini anlattın. Peki benim dinimi biliyor musun sen? Merak edip bir camiye gittin mi? Hiç Kur’ana göz attın mı? Eğer sen başkasının dinini bilmiyorsan nasıl doğruyu tebliğ ettiğine inanabilirsin ki? Doğruyu bulmak, ancak mukâyese ile olur.

O zaman bu uyarıyı çok fazla dikkate almamıştım.

Sonra düşünmeye başladım.. Söyledikleri doğruydu. Müslümanlığı öğrenmeliydim. İçimde gidip Müslüman ülkelerde misyonerlik faaliyeti yapmak isteği uyandı.

Papazdım Kur’an’ı okumaya başladıktan sonra bütün görüşlerim alt üst olmuştu. İncil’deki İsa aleyhisselam’la Pavlos’un öğrettiği İsa arasında fark vardı. Bunu anladıktan sonra gün be gün daha çok Müslümanlığa yaklaştığımı, Hristiyanlıktan uzaklaştığımı hissettim.

Ve bir Pazar günü kilise’de ayin sırasında koraya ilahi söyletiyordum. İlahi teslisle alakalı idi. O esnada çok güçlü bir şekilde İslam’a çağrıldığımı hissettim. Eve döndüğümde kalbimin “Allah Allah “ diye attığını hissediyordum. O hal içerisinde bir elime Kur!’an-ı bir elime de İncil’i aldım: ‘Rabbim! Kitabın hangisi ise ban göster diye Allah’a dua ettim. Misyoner olarak bir Müslüman ülkeye gitmek üzere tüm hazırlıklarımı bitirmiştim. Eğer Müslüman olursam büyük bir bedel ödeyeceğimin farkına vardım. Her şeyimi kaybedecektim. O anda hamdolsun Allah yardım etti. Kalbim Kur’an-a aktı ve Müslüman olmaya karar verdim. Ne olursa olsun o bedel ödemeye karar verdim.

Bir Müslüman derneğe gittim. İmama tüm hikâyemi anlattım. Çok şaşırdı. Sonra abdest aldım, şehadet getirdim ve ismimi seçtim. Dernekteki yirmiye yakın Müslüman beni gözyaşları içinde tebrik ettiler. Bir kardeş ‘ Allah birisini sevince onun kalbini İslam’a açar’ dedi. Çok sevindim. Yeniden dünyaya gelmiş gibi oldum.

(Fransız mühtedi Musa BELFORT)

Hidayete erenler islâmın gerçek değerini anlıyorlar ama, Müslüman doğup Müslüman bir ülkede yaşayanlar acaba ne kadar anlıyor. Allah insanlara şuur versin ve islâmın değerini anlayanlardan eylesin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: