Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

ZAMANLA ALÂKALI YABANCI BİLİM ADAMLARININ SÖZLERİ

Posted by Site - Yönetici Nisan 3, 2008

ZAMANLA ALÂKALI YABANCI BİLİM ADAMLARININ SÖZLERİ

ZAMANLA ALÂKALI YABANCI BİLİM ADAMLARININ SÖZLERİ

1. Voltaire: “Kötülüğe fırsat her zaman bulunur, fakat iyilik için çok az.”

2. Nelson: “Bütün başarımı işlerimi zamanında yapmaya borçluyum.”

3. Goethe: “Hırsızların en zararlıları zamanımızı çalan hırsızlardır. Çünkü hırsızın her çaldığını telafi etmek mümkündür. Zamanı çalanların ise çaldığını telafi asla mümkün değildir.”

4. Ely Burn: “Kendi kendini yetiştirme hususunda elde ettiği başarıyı kendi dehasına değil, “boş vakitler” denilen kıymetli zaman parçalarını özen ile kullanmayı bilmiş olmasına bağlar.” (Bu zat, demirci olarak *hayatını kazandığı sıralarda 8 dil ve 22 Avrupa lehçesi öğrenmiştir.) “İstikbâlin idâreli kullanılışı mâzide yapılan israfı telâfi edebilir.”

5. Mary Roberts (Amerikalı romancı): “İnsanları doğru dürüst bir hayat yaşamaktan alıkoyan şey zaman yokluğu değil, zaman israfıdır.”

6. Churchill: “Mazinin tartışmasını yapmayı pek sevmem, zîra zamanımı bu tür tartışmalarla geçirecek olursam, istikbâli kaybederim.”

7. Franko: “İnsanların uyuşturularak ve zamanlarını öldürerek nasıl idare edildiğini: Ben bu ülkeyi (İspanya’yı) yıllarca futbol ve piyango ile idare ettim ve (stadlardaki, aranelardaki kalabalıkları kastederek), “halkı yüzbinlik beşiklerde uyuttum” diyor.

8. Voltaire Zadiag: “Beklenen biri için ondan daha yavaş, zevklenen biri için de ondan çabuk geçen bir şey yoktur. Büyüklüğü ile sonsuzluğa kadar uzanır. Küçüklüğü ile sonsuz parçalara bölünebilir. Herkes onu ihmâl eder, herkes onun kaybolmasından esef eder. Gelecek nesillere aktarılmaya layık olmayan ne varsa, onları karanlıklara gömer ve gerçekten büyük olan hareketleri de ebedileştirir. İnsanın en kıymetli hazinesi zamandır.”

9. Samuel Similes (İngiliz Yazar): “İş adamları zaman paradır.” Sözünü söylemeye alışmışlar, ama zaman sadece para değil, çok daha başka şeylerdir de. Zamanın değerlendirilerek kullanılması insanın, kendi kendisini geliştirerek ve karakterini sağlamlaştırarak daha kültürlü bir insan haline getirmesidir.”

10. Amiral Nelson: “Ben hayattaki başarımı bir işin yapılmasına başlanılması gereken zamandan 15 dakika önce hazır olmama borçluyum.”

11. Eflâtun (Platon): Kendisine sordular. Bu kadar çeşitli ilimleri öğrenmeye nasıl vakit bulup, güç yetirebildin? Cevap verdi “İlim tahsilinden çırada kullandığım yağ, bütün ömrümde içtiğim sudan daha çoktur.”

12. Galile: “Kararsızlık ve gecikme başarısızlığın iki önemli sebebidir.”

13. Ovidüs: “Süzülüp giden dalga, bir daha kaynağına dönmez. Saat bir kere geçti mi dönmemek üzere geçmiştir.”

5 Yanıt “ZAMANLA ALÂKALI YABANCI BİLİM ADAMLARININ SÖZLERİ”

 1. esgi said

  Bence insanlarn bilgilenmesi ve hatalarından azda olsa ders alması için bunları okumasının erekli olduunu düşünüorm….esgii

  Beğen

 2. dilek said

  bnce hepsi çok güzel

  Beğen

 3. özlem said

  ya çok az sözler vr bu sitede bnce fazla olması gerekiyor. sözler güsel

  Beğen

 4. sibel said

  hiç bişey öğrene medim bnatomson, marie cruie, becquerel bu kişiler lazım dı. üzüldilerim birşeyler yaranamadım. sevgilerimle ve saygılarımla baybay tenkyu

  Beğen

 5. Mehmet Yaşar said

  sözler çok güzel ve düşündürücü.Biz insanoğlu doyumsuz bir varlıkız ama sevgi olunca çabuk doyar ve terk ederiz neden acaba bencillikmi nankörlükmüdür bilmem

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: