Göynem – Beyşehir

İlahi – Kur`an -İslam – Din -Tasavvuf – Belgesel – Dua – Hadis – Tarih – Şiir – Vs… – بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Duası

Posted by Site - Yönetici Mayıs 23, 2007

Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Duası

Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Duası

Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergahının kapısı ise asla kapanmaz ve dilekte bulunanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, Ya İlahî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan sonsuz defa münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle başbaşa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegane enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim ki! İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman ben kimin yakınlığını umabilirim ki! İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstehakım! Fakat affınla sarıp sarmalarsan, o da Sen’in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermişlerdir. Taksîratı pek çok günahkarlar da “Tevbe, ya Rabbi!” deyip yine Senin kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şanına yaraşan da yalnız Sen’sin! (amin)

.

7 Yanıt to “Abdulkadir Geylani Hazretlerinin Duası”

 1. crazy said

  Tarikat çok güzel kardeşler sizde tarikatda olmanızı tavsiye ederim. bu alem çook farklı bir alem.allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah allaha emanet olun.

  Beğen

 2. osman said

  bu dua yemek duasımı yoksa başkamı

  Beğen

 3. Okunuşu:

  Rabbiy inniy mağlubun fantasır, vecbür kalbil münkesir, vec`mâ şemlil müddesir, inneke enter rahmanül muktedir; ikfiniy yâ Kâfi fe enel abdul muftekir ve kefâ billahil veliyyen ve kefâ billahil nasıyra; inneş şirke lezûlmün azîm. Ve mallâhu yuriydu zulmen lil ibad. Fekutia dabirul kavmilleziyne zalemu, velhamdulillahi rabbil alemiyn.

  Anlamı:

  Rabbim, yenildim; behemehal yardım et-nusretinle muzaffer eyle. Kırılmış kalbimi birleştir-bütünleştir-tekleştir. Parçalanan birliğimi cem eyle. Zira sen, evet Sen kesinlikle Muktedir Rahman’sın. Bana yet, ey Kafiy. Zira ben Senin hiçbir şeyi olmayan kulunum. Veliy olarak Allah yeter, Nasıyr olarak Allah yeter. Kesinlikle şirk Azıym bir zulümdür; ve Allah, kulları için zulüm dilemez. Zulmeden topluluğun arkası kesilmiştir; alemlerin Rabbı olan Allah’a HAMD olsun.

  Bilgi:

  Gavs-ı A`zâm Abdülkâdir Geylânî hazretlerinin öğretmiş olduğu bu duâyı teberrüken hazırlamış olduğumuz bu kitaba ekliyoruz.

  Her devirde başı sıkışanların ruhanîyetinden meded umdukları Gavs-ı A`zâm Abdülkâdir Geylânî`nin, bütün başı dertte olanlara çok faydalı bir tavsiyesidir bu duâ. Sabah akşam yedişer kere okunması kifayet eder. İnşâallah bu duâdan istifâde edenlerden oluruz.

  * * *
  kaynak:http://www.ahmedhulusi.org

  Beğen

 4. filistin said

  yarabbi bizi ihsaninla bog bizi bize birakma ne olur

  Beğen

 5. mustafa inan said

  şeyhlerin evliyaların piri abdulkadirgeylani kurban olam sana beylebir gavz beyle bir evliya görmek bize nasip olurmu

  Beğen

 6. Muhammed said

  Çok Şükür Elhamdülillah Müslüman Olarak ve Müslüman memlekette dünyaya Geldik..Bütün ÜmmetiMuhammed’e yardımcı Ol yarabbi..Medet Yarabbi Medet Pirim,Sultanım Şeyh Abdulkadir Geylanı Medett..

  Pirimizin Ruhu için El-Fatiha:

  Elhamdulillâhi Rabbilâlemin Errahmânirrahîm Mâliki yev midîn İyyake na’budu Ve iyyake nestaînu İhdina essirâta el mustekime sirâta ellezîne en amte Aleyhim ğayrilma’dubi aleyhim ve La eddâllîne Amin.

  Beğen

 7. Nasıl ki peygamberler içinde en üstünü Hz Muhammed dir evliyalar içinde de en büyüğü seyyit Abdul Kadir geylani dir Allah şefaatine nail eylesin bu zaman da biz gençliğin işi zor nefsimiz için vesile olur inşallah dua ile selemünaleykum

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 
%d blogcu bunu beğendi: